DÜĞÜN DANSI

Düğün Dansı
Düğün Dansı Nedir?
Düğün dansı eşinizle birlikte yeni bir hayat başlangıcının ilk noktasıdır. Yıllar boyu sürecek ve beraber geçirilecek bir ömrün ilk kutlamasıdır. Bu dans, evlilik geleneğiyle birlikte var olmuş ve bu önemli günün en önemli etkinliklerinin başında gelmektedir. Ömür boyu akılda kalan, mutlu fotoğraflara yansıyan evlilik töreni için tüm detaylar aylar öncesinden özenle hazırlanırken düğün dansı içinde çalışmalar başlıyor ve çiftler için en özel koreografi hazırlıyor.
Düğün Dansı Aşk, Romantizm ve Tutku
Düğün dansı türlerinden, genel olarak aşkı romantizmi ve tutkuyu anlatanlar seçilmelidir. En uygun ve etkileyici olanları vals ve tangodur. Daha farklı bir gösteri yapmak isteyenler rumbayı da tercih edebilir. Öğrenmesi kolay, zarif ve etkileyici bir dans türüdür.

Düğün Dansları
Tango
Vals
Rumba
Salsa
Cha Cha
Bachata
Zeybek
İlk Dans
Neden Düğün Dansı?
Neredeyse bütün törenler birbirlerinin kopyasıdır. Sıradanlıktan kurtularak en önemli gününüzü keyifli hale getirmek ise sizin elinizdedir. Özel gününüzde gerçekleştireceğiniz ilk dans için eğitmenlerimizden özel ders alarak unutulmaz bir geceye imza atabilirsiniz. Hayatta bir kere yaşayabileceğiniz o çok özel günlerden olan düğününüzde kendinize özel bir şarkı ile bütünleştirerek yaşlandığınızda hatırlayacağınız tatlı ve unutulması zor anılar arasında yer alacaktır. Bunun için mutlaka farklı bir dans gerçekleştirmeniz gerek. Düğün dansı hayatınızın ilk dansı olarak nitelendirilir. En popüler olanı Vals ’dir. Ancak herkes tercihini bu yönde kullanmak zorunda değildir. Kendilerini daha iyi yansıttıklarını düşündükleri farklı stilleri de tercih edebilirler.
“Düğün Dansı” Öğrenmek Neden Önemlidir?
Düğün dansı sadece sevdiklerinizin, ailenizin ve arkadaşlarınızın hayran dolu bakışlarını almak için değil, çiftlerin birbirlerine olan bağlılıklarının ve aşklarının bir kez daha gözler önüne serilmesini simgeler. O özel gününüz siz ve sevdikleriniz için tarihin bir parçası olacaktır. İşte sahne sizin ve birbiriniz için yaratıldığınızı göstermek için size bir fırsat.
Düğün Dansı Size Neler Kazandırır?
Düğün için aldığınız derslerde gerçekleştirdiğiniz fiziksel aktiviteler beden sağlığınız açısından önemlidir. Bunun yanı sıra sosyal hayatınıza da renk ve yeni anlamlar katmış olursunuz. Öte yandan eşinizle aranızdaki romantizmin de canlı kalmasına yardımcı olur. Dans sırasındaki el ele tutuşmalar ve gözlerinizden hissedilen “seni seviyorum” mesajındaki duygusallık başka hangi etkinlikte olabilir ki.
En Güzel Güne En Özel Dans…
Dans ve müzik birbiri ile uyum içinde ilerler. İşitsel açıdan müzik, görsel açıdan koreografi çok önemlidir. Hareketler belirli adım ve kalıplara bölünerek, duyguların ve müziğin yardımı ile bütünleşerek büyür. Tıpkı sizin aşkınız gibi… Bu özel gününüzü muhteşem bir gösteriyle süslemek istiyorsanız Dans Point eğitmenlerinden yardım almalısınız.
Arayın Whatsapp